Матурска екскурзија 2023.

Реализована је још једна матурска екскурзија. О екскурзији је известио Лука Воларевић, наш вероучитељ:

„Драги наши, са радошћу вам преносимо утиске са овогодишње матурске екскурзије на којој смо били од 11. до 13. маја. По старој, али доброј традицији, најпре смо обишли манастир Жичу. Потом, отишли смо у манастир Студеницу и присуствовали вечерњем богослужењу уочи празника Светог Василија Острошког. Другог дана после Свете Литургије, отишли смо у манастир Градац, а трећег дана смо цело пре подне посветили боравку у манастиру Студеници. Тамо смо се упознали са историјом и самим значајем ове светиње. Пре поласка, обишли смо Савину чесму и спустили се до обале реке Студенице и заиста се уверили у то да је студена (ледена). Вратили смо се кућама у вечерњим сатима пуни утисака о којима ћемо још дуго причати. Захваљујемо се свима који су нам помогли у организацији, а посебно ученицима и наставницима ОШ „Миодраг Матић” и Угоститељско-туристичке школе који су били са нама.
Следеће путовање је ускоро – 23. маја и верујемо да ћемо се и са њега вратити са лепим успоменама.”

Mатурска екскурзија