ПРОСЛАВА ШКОЛСКЕ СЛАВЕ

Поштоване колеге,

Овим путем вас обавештавамо да ће наша школска слава – дан Светог Саве, ове године бити обележена на следећи начин:

• Период од понедељка, 22. јануара, до петка, 26. jануара, (ова радна недеља) биће обележен тематски као Дани националне културе и духовности. Сугерише се наставницима да са својим ученицима, на пунктовима и у кућној настави, на начин који сами одреде (кроз изложбе, предавања, израду паноа, угледне часове, квизове, краће приредбе и сл.), ове дане посвете обележавању лика и дела Растка Немањића, али и српске традиције, етноса и културе уопште. Уколико се за то стекну услови неке од тих активности могу се реализовати и кроз корелацију више пунктова, с тим да треба водити рачуна да се због актуелне епидемиолошке ситуације избегава окупљање већег броја деце у затвореном простору. У случају организовања неке од поменутих активности, потребно је обавестити директора школе о месту и времену одржавање исте. За суботу, 27. јануар, нису предвиђене активности са ученицима будући да ће због викенда већина наших ђака бити на кућном отпусту.
  • У суботу, 27. јануара, са почетком у 11 часова, у просторијама школе биће обављен верски обред – резање славског колача, док ће у наставку, за све чланове колектива који то желе, бити организовано традиционално окупљање и дружење (коктел). Због карактера самог празника, актуелне економске ситуације, али и чињенице да овакве активности школа не може финансирати из буџетских средстава, Комисија за прославу Светог Саве предложила је да послужење за ову прилику (храна и пиће) буду обезбеђени тако што ће свако од чланова колектива који дође, у складу са својим могућностима донети нешто од послужења (сок, кафу, колаче, питу, кифлице…). На тај начин сами ћемо „донирати“ своју славу и обезбедити да она протекне на пригодан начин. Како је већина колега која је одговорила на наш допис (упућен руководиоцима актива) подржала овај предлог, овим путем вас обавештавамо да је он и озваничен. Стога молимо све колеге које ће у суботу донети неко послужење, да то учине најкасније до 10.30 часова, односно најмање пола сата пре почетка верског обреда (по могућности и раније), како би на време све било припремљено и постављено за прославу. У нади да ћемо нашу школску славу достојанствено обележити стојимо вам на располагању за сва даља обавештења и договоре.

Комисија за прославу дана Светог Саве:

Милица Ракић

Јован Гајић