Дан школе — првих 50 година

Дана 24.5.2019. у Кући краља Петра прослављен је јубиларни педесети дан Основне школе ,,Др Драган Херцог“. Овај значајан рођендан прослављен је на најлепши начин. Присутни су били садашњи и бивши ђаци који су узели учешће у прелепој приредби на отвореном. Приредбу је отворио директор школе, затим  се присутним ђацима, наставницима, родитељима и одабраним гостима обратио  у  име Српске православне цркве  протојереј-ставрофор др Драгомир Сандо, председник Одбора за верску наставу Архиепископије београдско-карловачке, потом Верица Вуковић, сестра доктора Драгана Херцога,  по коме школа носи име, песникиња Слађана Ристић, стални гост литерарне секције и бивши ђак наше школе и Маша и Јана, бивши ђаци наше школе, сада успешни студенти.

У приредби су учествовали наши ђаци са Церебрале, Рехабилитације, са наставе на даљину и из кућне наставе, са којима је  публика певала и плесала. Прослава  Дана школе  завршена је  рециталом ,,Тражим пуно поштовање“ уз громогласан аплауз присутних и дивну закуску ђака, родитеља, наставника и одабраних званица.
Ликовна и литерарна секција приредиле су изложбе радова. Ово је дан који ћемо сви дуго памтити!