Mанифестацијa – СПОРТ ЗА СВЕ

Спортски савез особа са инвалидитетом Београда организовао је манифестацију „Спорт за све“, поводом Међународног дана особа са инвалидитетом у Хали Александар Николић (хала Пионир), у четвртак, 5. децембра од 11 до 14 сати. Манифестација је организована у сарадњи са УНИЦЕФ-ом, а уз подршку Секретаријата за спорт и омладину и Секретаријата за социјалну заштиту Града Београда. Ученици су имали прилику да учествују у презентацијама спортова – теквондо, кошарка у колицима, седећа одбојка, стони тенис, боћање, бадминтон, карате, теквондо, јахање, пикадо и још много других, као и играма без граница које су прилагођене свим врстама инвалидитета. У току манифестације представљени су и културно-уметнички наступи особа са инвалидитетом.                                                                                                                               Манифестацији су присуствовати и наши параолимпијци – освајачи медаља са највећих светских и европских такмичења – који су давали подршку нашим ученицима.