Матурска екскурзија 2017.

Већ увелико спремни за матурску екскурзију, нестрпљиво су бројали сате до тог дугоочекиваног дана. И напокон! Радознали и узбуђени ученици су кренули са благословом братства храма Светог Саве на Врачару. Матурска екскурзија ученика осмог разреда реализована је у периоду од 18. априла до 20. априла. 2017. У пратњи ученика биле су њихове одељењске старешине, родитељи, вероучитељица и директор школе. Првог дана екскурзије посетили су манастир Жича. Током ове екскурзије ученици су имали прилику да кроз дружење, у опуштеној атмосфери развијају и испоље узајамну солидарност и одговорност, дух заједништва и оптимизма. Другог дана после јутарње литургије у Манастиру Студеница, ученици су посетили Основну школу „Стефан Немања“ у Студеници. Трећег дана ученици су посетили Манастир Градац где су имали радионицу. Са екскурзије су се вратили пуни утисака!