НЕЗАБОРАВНА ВОЖЊА У ИТАЛИЈИ

Вељко Велимировић, наш репортер, извештава из Италије о организованој вожњи аутомобилима марке ,,Ферари“.

Дана 15.10.2017. године у близини града Павиjа (итал. Pavia) у Италији организовано је дружење деце са волонтерима организације ,,Агал“. Овај догађај је организован ради прикупљања новца за Поликлинику ,,Сан Матео“ у којој се лечи велики број деце из Србије. Деца су се дружила са возачима који су у младости возили аутомобиле марке ,,Ферари“. За децу су биле организоване бесплатне вожње, а на поклон су им даровани и различити сувенири. За децу млађег узраста организована је трка картинг аутомобилима на педале. Гости су имали прилику да плате вожњу и купе прелепе сувенире. Сакупљени новац дониран је дечјој болници.
Наш репортер Вељко Велимировић, ученик осмог разреда, опробао се у вожњи за коју каже да је била брза и узбудљива. Сви су желели да се возе у моделима аутомобила без крова. Вељко је уживао у вожњи већ неколико пута. Претходни пут, возили су се улицама Павије, а овај пут на писти. Овом догађају присуствовао је и Адис Личина, наш ученик петог разреда.
Сва деца су уживала у овим интересантним активностима и са нестрпљењем очекују следеће дружење!