Обележен Светски дан науке

У новембру је обележен Светски дан науке и технике у нашој школи. На Институту за мајку и дете на Новом Београду у оквиру тематског планирања организована је наставна недеља са заједничком темом за све предмете, под називом: ,,Мерење“. О овом креативном подухвату импресије нам преносе Маја Бајагић, наставник биологије, Милица Ђајић, наставник физике, Силвана Цветић, наставник историје, Раденко Мосуровић, наставник физичког васпитања и Љиљана Миловић, психолог школе.

Ученици су из перспективе различитих предмета сагледали интересантну тему и тако усвојили свеобухватна знања, прожета темељним повезивањем градива. Мерили су време, ћелије, популацију, запремину, дужину кревета и столова, а осмехе и радост нису могли да измере! Овакав вид наставе показао се као добар и сви ученици су били веома мотивисани да се укључе у различите активности. Наши наставници дуги низ година практикују тематско планирање у настави због благодати које доноси и труде се да и на овај начин оплемене наставу у болничким условима.