Прослава 52. рођендана ОШ „Др Драган Херцог”

Основна школа „Др Драган Херцог” прославила је 52. рођендан у виртуелном окружењу. Наши ђаци из свих крајева Србије са наставницима су припремили приредбу. Програм су водили ученици са Ц2. Свечаност је почела поздравном речју мр Зорана Алексића, директора школе. Затим, ученици су се укључивали у програм из болничких и кућних услова. Читали су прелепе саставе, певали химну школе, као и остале одабране композиције. Затим, присетили смо се историјата школе: „Прошле су већ педесет и две године од када је, одлуком Матичне комисије Скупштине града Београда, основана наша школа. Школа је основана на иницијативу лекара и просветних радника који су увидели колика је потреба за постојањем једне такве установе. У почетку наша школа се звала Основна школа за децу са специјалним здравственим проблемима и већ прве године имала је 34 одељења и обухватала децу у кућној настави и пет београдских болница. Две године касније, школа је добила име по доктору Драгану Херцогу, младом лекару који је изгубио живот лечећи децу и људе у ратом захваћеној Бијафри, у западној Африци. Од оснивања до данас школа је расла и мењала се, прилагођавајући се времену, развоју медицине и просвете, као и друштвеним околностима. Међутим, никада није мењала своју мисију – да  развијајући љубав, узајамну солидарност и разумевање, пружи образовање деци која су се суочила са различитим здравственим проблемима. Кроз Основну школу „Др Драган Херцог” је прошло на десетине хиљада ученика, од којих су неки остајали свега неколико дана, а други свих осам година. За свој рад наша школа је добила престижну Октобарску награду града Београда, као и бројна друга признања, а наши ученици – мали  људи и велики хероји, добитници су бројних награда, на републичким и градским такмичењима. Као таква, Основна школа „Др Драган Херцог” представља јединствену образовну установу, не само у нашој земљи, већ и у овом делу Европе. Зато, нека нам је срећан Дан школе и нека нас још много година спаја иста љубав и мисија.”