Студијска посета Памплони

Четири наставнице наше школе у марту су биле на студијском путовању у Памплони (Шпанија). Финансирањем од стране Европске уније и уласком у оквире Еразмус+ пројекта, наша школа је добила могућност да имплементира новостечена знања у своју свакодневну наставу и рад са децом од 1. до 8. разреда. Пројекат под називом „Упоредно проучавање и унапређење педагошког рада у болничким школама“ осмислили су и креирали чланови Тима за међународну сарадњу, а читаву замисао је подржао школски колектив на челу мр Зораном Алексићем, директором школе. Ово је прво у низу путовања у склопу пројекта, које је трајало пет дана. Наставнице Тијана Радисављевић, Ана Црногорац, Милица Дујаковић и Биљана Узелац су том приликом посетиле дневну психијатријску болницу (Hospital de Dia Infanto-Juvenil de Salud Mental), болничку школу на педијатријском одељењу болнице (Hospital Materno-Infantil), као и Ресурсни центар за једнакост у образовању за целу покрајину Навару. Имале су прилику и да се упознају с богатом шпанском културом и традицијом, као и да донесу нове идеје и сазнања која ће помоћи имплементацији нових метода у настави, комуникацији с матичним школама, јачању сарадње с болницама у којима радимо и сарадње с родитељима наших ученика. Након завршеног путовања, колективу су презентовале новостечена знања и наставну праксу.

Циљ школе је да постане место које ће бити и у будућности препознато као установа која пружа најбоље могуће образовање својим ученицима у специфичним условима, а запосленима прилику да се професионално усавршавају и промовишу знање.