Светосавски књижевни конкурс – додела награда

Друштво „Свети Сава” расписало је Светосавски књижевни конкурс за ученике основних и средњих школа Србије, Републике Српске и дијаспоре.

Сташа Петровић, ученица осмог разреда наше школе, освојила је трећу награду на овом конкурсу. Честитамо Сташи, а остале ученике који су узели удела у такмичењу, ОШ,,Др Драган Херцог“ похваљује и бодри у даљем раду.

Свечано уручење награда одржано је у Народној библиотеци Србије,  у суботу 21. јануара 2017. године, у 12.00 часова на слави, под покровитељством Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама Министарства правде Владе Републике Србије. Награде за најбоље ученике и њихове менторе обезбедили су: Завод за уџбенике, Службени гласник Републике Србије, Српска књижевна задруга, Вукова задужбина, Завод за изучавање културног развитка Србије (Часопис „Култура”), Друштво за српски језик и књижевност Републике Србије и Установа Републике Српске за сарадњу са Србијом и Библиотека „Стефан Првовенчани” из Краљева.

Слике са доделе награда:

Више о такмичењу на сајту Друштва ,,Свети Сава“