Завршна онлајн радионица
У понедељак, 7. априла 2025. године, одржана је завршна онлајн радионица у оквиру eTwinning пројекта „ТРИ ЧЕТИРИ ПОЗОРиште КРЕНИ — Камишибај од тебе ка мени”. Ученици су се упознали са традиционалним обликом причања прича познатим као Камишибај, који потиче из Јапана. Развијали су вештине комуникације, укључујући слушање, говорење, читање, писање, као и сарадњу. Упознали су се са народном књижевношћу, бајкама и причама које су представили ученици ОШ „Јосипа Матоша”, ОШ „Изидора Кришњавога – Школа у болници”, ОШ „Бошко Буха”, ОШ „Братољуба Клајића” и ОШ „Николе Андрића”. Током пројекта подстицало се поштовање према другим народима, прихватање различитости и превазилажење предрасуда. Направљена је е-књига. https://online.fliphtml5.com/gnpku/satr/ Ова е-књига је збирка свих прича и постера који су приказани на завршној онлајн Камишибај радионици. У њој се налазе разноврсне приче израђене по Камишибај техници. Радионица је започета причом о пријатељству под називом „Ја бих свуда са тобом”, коју је прочитала библиотекарка Снежа из Дечје библиотеке „Невен”.
У пројекту су учестовали ученици из кућне наставе, ученици из болница (наши стални ученици као и они који су у пролазним болницама) и ученици који прате наставу на даљину. Наставници су примењивали методичке поступке за унапређење наставе језика и књижевности. Ове активности су допринеле унапређењу вештина и међупредметних компетенција, а то су: комуникација, сарадња, дигитална писменост и критичко размишљање. Учестовали су учитељи (Тања, Андријана, Љиљана), наставници српског језика и књижевности (Наташа, Ивана, Драгана), наставници енглеског језика (Милица, Огњен), наставнице ликовне културе (Александра, Снежа и Тања), дефектолози (Јелена и Јелена), као и директор. Током активности на радионицама одржаним поводом Светског дана читања наглас и Међународног дана књиге, ученици су заједно са наставницима припремили и изводили камишибај приче.
Представили су резултате свог рада користећи различите веб алате и учествовали у заједничким креативним активностима које су спојиле уметност и технологију. https://www.youtube.com/watch?v=Y44SKxk-8gM