Зборник радова „Боје и звуци мог родног краја“

Зборник радова „Боје и звуци мог родног краја“ приређен је у част педесетог рођендана Основне школе „Др Драган Херцог“ и десетог рођендана литерарне секције ОШ „Др Драган Херцог“. Зборник представља скуп литерарних и ликовних радова који су проистекли из сарадње литерарне, драмске, рецитаторске, ликовне и фото-секције. Наша школа јединствена је по томе што је похађају ђаци из свих крајева Србије, Републике Српске и шире. Зато смо одлучили да назив зборника буде везан за родни крај. У зборнику се налази велики број радова који су пристигли на школски конкурс „Боје и звуци мог родног краја“, као и са осталих литерарних такмичења и смотри, где су наши ђаци постигли запажене резултате. Зборник су уредили чланови литерарне секције у сарадњи са осталим ђацима и наставницима наше школе у школској 2017/2018. и 2018/2019. години.