Недеља заједништва

У недељи заједништва од 7. 5. до 10. 5. имали смо прилику да угостимо колегиницу Елени са Кипра.  У уторак је присуствовала настави на даљину. Размењивали смо знања и примере добре праксе са колегиницом. Тим за међународну сарадњу одржао је презентацију и представио рад наше школе. У среду  је одржан угледни час на Калемегдану. То је била прилика да на занимљив начин сазна нешто више о нашој историји и географији. У четвртак, колегиница је посетила Рехабилитацију где су дошли  и пријатно нас изненадили наши стари другари из Четврте београдске гимназије. Чланови драмске секције су нам оживели Фату Авдагину, Лотику, Алихоџу, Милана Гласинчанина… Представа ,,На Дрини ћуприја” нам је пренела дух Вишеграда и житеља око моста. Последњег дана колегиница са Кипра је посетила пункт Церебрала 2, где је присуствовала часу ,,Ко си ти?“, затим је уживала у  музичкој радионици са ученицима из музичке школе ,,Невена  Поповић“ и Основне школе ,,Миодраг Матић“, певајући  и свирајући.