Матурска екскурзија 2022.

Традиција се наставља! Матурска екскурзија је ове године организована од 15. до 17. маја. Мали матуранти, у пратњи родитеља и наставника, обишли су манастире Жичу, Студеницу и Градац. У оквиру тродневног програма посебно осмишљене креативне радионице за ђаке, уз звуке гитара и виолине, употпуњене су упознавањем наше средњовековне културне баштине. Трудимо се да ваннаставне активности у нашој школи буду бесплатне за све ђаке. Захвални смо свим добрим људима који су донирали новац на многобројним приредбама и изложбама наших ученика. Посебну захвалност дугујемо братству манастира Студенице, као и сестринствима манастира Жиче и Градца, који су нам као и свих претходних година, учинили велику част угостивши нас у својим конацима. Дружење, музика и смех обележили су матурску екскурзију, а професуоналне фотографије нашег матуранта овековечиле су незаборавне тренутке. Радујемо се новим приликама за дружење и обилажење предивних српских манастира и културних знаменитости.