Посета колега из Шпаније у оквиру ЕРАСМУС+ пројекта

Наша школа је имала част да угости колеге из Шпаније (https://creena.educacion.navarra.es/web/). Посета је организована преко Ерасмус+ програма, чији смо и ми чланови од ове године. Идеја је била да се са колегама из Шпаније  размени добра наставна пракса и створи сарадња између наше две школе у будућности. Све планиране активности су остварене.

Понедељак је био предвиђен за реализацију креативне радионице. У различите активности радионице укључили су се ђаци, наставници, родитељи и гошће из Шпаније. Летња креативна радионица је донела много осмеха, радости, песме и креативних радова наших ученика са колегама из Шпаније! Потом, Тим за међународну сарадњу одржао је презентацију о нашој школи и њеним специфичностима. Уторак је био предвиђен за размену наставне праксе, метода и принципа рада у две школе у болничким условима. Тог дана су колеге из Шпаније имале прилику и да присуствују настави на даљину и упознају се са овим обликом наставе у нашим условима. Следећи дани били су посвећени посети одабраним болничким одељењима наше школе.  На ИМЗ су присуствовали настави Енглеског језика и упознали се са специфичностима и условима рада на овом пункту.  Последњег дана посете присуствовали су настави на Ц2 и упознали се са радом Специјалне болнице за церебралну парализу и развојну неурологију. На крају је одржана музичка радионица ,,Приближимо се једни другима“! Учествовали су ученици ОШ ,,Др Драган Херцог“, ОШ ,,Миодраг Матић“ и Основне музичке ,,Невена Поповић“.

Поносни смо на дружење, сарадњу и размену искуства са колегама и радујемо се новим пријатељствима у будућности.