Трка са Деда Мразом

Одржана је последња, у овом низу, радионица у оквиру пројекта  „Инклузивне активности уз помоћ коња за ученике са сметњама у развоју“ у партнерству са Удружењем за активности и терапије уз помоћ коња  „Гуливер“.    У полугодишту које је иза нас сви смо учили уз помоћ коња и о коњима, уживајући у природном окружењу. Активности уз помоћ коња, поред јахања, обухватале су и многе активности које су се реализовале уз само присуство коња, коришћењем дидактичког материјала у циљу побољшања свеукупног психофизичког стања ученика.

Повезивањем садржаја различитих предмета у једну целину у природном окружењу са одговарајућим активностима, мирисима, додиром, звуком…подстицали смо развој свих чула.

Последња радионица  одржана је 23.12. 2017. године на Хиподрому. Носила је назив  „Трка са Деда Мразом“. Поред дружења  ученици су имали прилику да се тркају са Деда Мразом и освоје пакетић. Ученици су били у пратњи својих родитеља , браће и сестара.