Уз радове наших ђака

Много тога  се догодило прошле школске године у нашим животима, животима нама познатих и непознатих људи. Некоме је донела срећу, некоме бол. У радости, али и у болу и патњи, наши ђаци су хтели да буду и остану ђаци и у болничком кревету и у својим домовима. Учили су историју и биологију, математику, хемију, информатику, цртали и писали литерарне саставе. Неки од тих састава, писаних на различитим местима, у сарадњи са неколико наставника су пред вама. Писали су их Сања у Суботици, Андрија у околини Крагујевца, Марко и Вук у Болоњи, Стеван у Торину, Јана, Марко, Наташа, Милан у Београду, Јована у Новом Пазару… А шта је заједничко тим дивним дечацима и девојчицама — то да су вредни, одговорни, савесни, љубазни, мили. Они знају шта је добро и исправно, праведно, истинито. Они су емпатични, солидарни, брижни. На највећим искушењима, а бескрајно храбри.
Та деца знају шта су праве вредности, а за нас, они су највећа вредност.

Јадранка Вељовић, професор српског језика и књижевности

ЖУЋА

УМЕТНОСТ ЖИВЉЕЊА